Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /chroot/home/detskysp/detsky-spanok.com/html/wp-includes/plugin.php on line 571

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /chroot/home/detskysp/detsky-spanok.com/html/wp-includes/plugin.php on line 571

Teraz som čítala o dvoch nových uspávacích metódach (vyhnúť sa nočnému zobúdzaniu), obivde metódy môžu byť zaujímavé pre tie mamičky, ktoré už „všetko” vyskúšali.


Dve nové metódy na uspávanie detí (o týchto som zatiaľ nepísala)

Prvá metóda sa zakladá na tom, že nervová sústava dieťaťa je ešte nevyvinutá a preto sa zobudí v noci. Odborníci hovoria, že táto nevyvinutá nervová sústava ho zobudí v určitých intervaloch a keď tento proces prerušíme, tak sa nezobudí.

Podstatou metódy je, že okolo polnoci (alebo pred tým ako by sme išli do postele) zobudíme dieťa, a po niekoľkých minutách ho zasa uspíme. Táto malá prestávka pomôže v tom, aby ho nezobudila jeho nervová sústava v danom čase.

Ak sa zamyslíme, tak tzv. „kojenie v spánku” je niečo podobné, hoci tam je príčinou to, že sa dieťa nasýti, aby sa v noci nezobudilo, vlastne aj tam zobudíme dieťa zo spánku a je hore niekoľko minút, pred tým ako znova zaspí.

Druhá metóda sa zakladá na tzv. bielom základe. Deti zaspia znovu veľmi ľahko, keď počujú nejaké rytmické bzučanie alebo hluky. Starobylý budík v detskej izbe môže pomôcť dieťaťu zaspať znova. Je dôležité, aby bol hluk tichý (nie že sa stane aj vám to, ako tej mamičke, že jej dieťa zaspalo iba pri zapnutom vysávači), ale rytmický. Nech nie je stále v izbe, ale po prvom zobudení ho vypnite. Vo viacerých prípadoch pomohla už táto metóda.

Nespí Tvoje dieťa? V noci sa stále zobudí, zaspáva ťažko, nespí dostatočne veľa, je ospalé, ale nechce spať… Už si všetko vyskúšala, ale ešte stále nespí? Pre riešenie klikni sem! >>

Facebook Like Button for Dummies