Warning: Parameter 1 to wp_default_scripts() expected to be a reference, value given in /chroot/home/detskysp/detsky-spanok.com/html/wp-includes/plugin.php on line 571

Warning: Parameter 1 to wp_default_styles() expected to be a reference, value given in /chroot/home/detskysp/detsky-spanok.com/html/wp-includes/plugin.php on line 571

Novopečení rodičia (občas aj skúsenejší) sa občas stretnú s tým stašným javom, že dieťa, ktoré dovtedy fungovalo v prevádzke spania a stravovania – sa v 2-3, ale občas aj v 4-6 týždňoch dostane do protismeru a večer nemá v úmysle spinkať. Prečo je to tak?

Prečo plače večer?Niekoľko starších odborných kníh pripisuje večerné fňukanie bolesti brucha, to je ale nedorozumenie. Ide len o to, že dieťa začne napodobňovať nás, teda rytmus vonkajšieho prostredia (všetko to čo je mimo brucha maminy) a rytmus novorodeniatka sa nalomí: večer už nechce hneď po večeri a kúpaní zaspať alebo ak zaspí, tak po 20-30 minutách sa rozplače, nechce spať. Rodičia sú v tejto situácii bezradný.

Ale čo môžeme robiť v takýchto prípadoch? Treba prijať, že dieťa nezaspí po každom papaní, ale trvá na večernom nespaní. V takomto prípade, keď sa zobudí z posledného doobedňajšieho spánku a naje sa, treba ho dať do zaujímavého priestoru, aby sa vedelo rozhliadnuť (nie samého do postieľky, tam sa nedeje nič zaujímavého, a ináč: postieľka je na spanie, nie je dobré, keď sa dá dieťa do postieľky, aby sa hralo, pretože potom nevie rozlíšiť priestor na hranie a na spanie) .

Nech je tam, kde je celá rodina, veď najviac sa naučí z okolitého sveta a to upúta jeho pozornosť. Nech sa pozerá. Ak ho to bude nudiť, ak je ospalé, tak sa s ním zahrajte, rozprávajte mu. Približne o 1-1,5 hodinu bude veľmi ospalé, vtedy ho treba okúpať, a môže nasledovať kojenie a spanie.

Tento poriadok je dobrý aj preto, lebo týmto poradím dostane základ k neskoršiemu dennému poriadku.

Facebook Like Button for Dummies